Home Informačné systémy Výhody QI

PostHeaderIcon Výhody QI

Informačný systém QI je prvým reprezentantom novej kategórie informačných systémov, ktoré nazývame ELASTICKÉ. Elasticita QI spočíva v jeho nadpriemerných možnostiach rýchle sa prispôsobovať meniacim sa požiadavkám zákazníka. Toto prispôsobenie požiadavkám zákazníka je možné v troch hlavných rovinách:

  • Licenčná politika

je pripravená tak, že umožňuje využívať len funkčnosť, ktorú firma aktuálne potrebuje pre pokrytie svojich firemných procesov. Funkčnosť je možné kedykoľvek rozšíriť alebo dokonca podľa potreby zúžiť. V rámci licenčnej politiky má zákazník vždy k dispozícii poslednú najnovšiu verziu systému vrátane potrebných legislatívnych zmien.

  • Financovanie systému

je úzko spojené s licenčnou politikou. Je navrhnuté tak, aby zákazník platil len za funkcie, ktoré v danom období používa. V ponuke je rad finančných modelov, ktoré umožňujú rozloženie finančnej investície do licencií systému QI. Zákazník si môže zvoliť model, ktorý je pre neho najvýhodnejší.

  • Technológia

Súčasťou systému QI je vývojový nástroj QI Builder, ktorý je jadrom informačného systému a všeobecne umožňuje vyvíjať a upravovať databázové aplikácie až 8x rýchlejšie ako všetky v súčasnosti známe vývojové prostriedky, a to počas plnej prevádzky systému. Tým je možné individuálne prispôsobenie funkčnosti priamo podľa požiadaviek zákazníka a zároveň zmena funkčnosti, ktorá je vynútená zmenou firemných procesov.